Friday, April 1, 2011

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2011 rahvusliku vooru võitja on selgunud

Selgusid rahvuslikud võitjad, kes kandideerivad 2011. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinnale. Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss on mõeldud noortele vanuses 16-30, kes on seotud projektidega, mis aitavad suurendada Euroopa riikides elavate inimeste üksteisemõistmist.

27 liikmesriigi auhinnakomisjonid, mis koosnesid vähemalt kahest Euroopa Parlamendi liikmest ja ühest noorteorganisatsiooni esindajast, valisid välja võitjad igas riigis.
Eesti auhinnakomisjoni kuulusid Euroopa Parlamendi liikmed Indrek Tarand, Kristiina Ojuland ja Eesti Noorteühenduste Liit.


2011. aasta Eesti vooru võitja on projekt "One World - Our World!".

Projekt "One World-Our World!" toimus 2010. aastal 20.-29. augustil Eestis, Saaremaal ning tõi kokku 31 noort vanuses 18-25 kuuest erinevast Euroopa riigist: Eestist, Sloveeniast, Kreekast, Itaaliast, Bulgaariast ja Lätist. Noortevahetuse teemaks oli maailmaharidus ja globaalne teadlikkus, kus arutleti järgnevatel teemadel: meedia mõju globaalsele teadlikkusele, diskriminatsiooni vastu võitlemine, võitlus rassismi ja ksenofoobia vastu, keskkonnaalane teadlikkus ja jätkusuutlik areng, elu erinevates riikides jne.
Projekti üheks oluliseks eesmärgiks oli arutleda erinevate ühiskonnagruppide ja rahvuste võrdsuse üle, mõista probleeme ning koos leida lahendusi, kuidas muuta ümbritsev keskkond paremaks elamispaigaks.

Ühiste töötubade ja tegevuse kaudu õpiti tundma erinevaid riike, traditsioone, kombeid ja kultuure. Projekti raames levitati oma teadmisi ning tõsteti inimeste teadlikkust Euroopa Liidust. Kohtuti Euroopa Parlamendi liikme Ivari Padariga, Kuressaare Linnapea Urve Tiidusega ja erakonna Eestimaa Rohelised liikme Marek Strandbergiga.
Projekti tulemusena sündis fotonäitus, mis avati nii Tallinnas, Solarise keskuses, kui ka hiljem Saaremaal.

Karl Suure noorteauhinna konkursi auhinnatseremoonia toimub 31. mail Aachenis, Saksamaal.
Kolm üle-Euroopaliselt parimat võiduprojekti saavad autasuks 5000, 3000 ja 2000 euro suuruse lisafinantseeringu ning võitjad kutsutakse Euroopa Parlamenti.

Allikas:

http://www.europarl.ee/view/et/Noortele/Uudiskiri/Uudiskiri_23.html

No comments:

Post a Comment