Saturday, August 21, 2010

Projekti 1. päev (21.08) kujuneb pööraseks seikluseks

21.08 algab hommikuse äratusega ning ühise hommikusöögiga hosteli puhkeruumis. Eelmisel päeval on eestlastest korraldajad varunud sööki peaaegu terveks nädalaks, laud on rikkalikult lookas ning kellegi kõht ei jää tühjaks.
Meie hommikusöök :)
Juba esimesel päeval on Marguse äratamismeetodid osutunud piisavalt tõhusaks ja nii ongi pärast hommikusööki kõik õigeks ajaks kogunenud seminariruumi ette, kus algavad ergutusmängud. Mängime Harry Potterit, jookseme, arvame ära üksteise nimesid ning lõpuks koostame üksteise müügikuulutsed. Hommik ongi sisustatud mängudega – jää tuleb ju kuidagi sulatada ning inimeste nimed on vaja meelde jätta.Nimeõppimismängud
Hommikused väike trenn ei tee paha :)

Lisaks lõbusatele mängudele tutvustame projekti kava ja selle kõige käigus täitub seminariruum mitmesuguste plakatitega. Samuti saavad osalejad kätte esimese nänni – SMART kõnekaardid, mis võimaldab meil terve nädala omavahel tasuta rääkida.

Tele2 aitas meil omavahel suhelda :)


Hommik möödub kiiresti ning üheskoos suundume lõunatama kesklinna Kessu kohvikusse. „Miks sa sööd prae kõrvale šokolaadikooki?“ küsib imestunud kreeklane Getterilt, kes jääb arusaamatult talle otsa vahtima. Meie jaoks nii tavaline leib on välismaalaste silmis järsku võtnud šokolaadikoogi kuju! Nii peamegi lõunalauas tegema selgitustööd meie söögitavadest.
 

Pärast lõunat anname välismaalastele natuke vaba aega, et ise veel teha viimased ettevalmistused pöörase seikluse mängu jaoks. Päevakava on uhkelt seinal juba hommikust saadik ning nii kogunevadki välismaalased kella 16-ks seminariruumi. Jagame neile kätte ühesugused valged sponsorite logodega T-särgid ning moodustame rahvusvahelised grupid. Igasse gruppi läheb vähemalt 1 eestlane, kelle käes on projekti ja Euroopa Noored alamprogramme tutvustavad materjalid. Seejärel saab iga grupp 20 ülesannet ning pöörane seiklus, ettearvamatu väljakutse võibki alata. Mängu eesmärk on mitte ainult tutvustada välismaalastele Kuressaare vaatamisväärsusi, vaid suhelda ka kohalike elanikega ning saada omavahel paremini tuttavaks. Mängu käigus tuleb näiteks välja uurida, kui vana on Kuresaare linn ja loss,millega tegelevad noored õhtuti ning mis on merevee temperatuur. Samuti hõlmab programm palju suhtlemist kohalike elanikega ning üsna kiiresti täitub Kuressaare projekti tutvustavate plakatitega. Noortel vanuses 14-25 palume täita loosikupongid, et nad saaksid osaleda Brüsseli reisi loosimises. Pöörane seiklus on põnev ning välismaalaste tagasiside ülipositiivne.

Informeerime turiste oma tegevusest...
Jäätisemaiad :)

Kohalik käsitöö on äge...

Vallutame uusi kõrgusi

Kohalikega


Kas saame olla abiks?
Mida teevad kohalikud noored vabal ajal?
Teavitame kohalikke :)

Multikultuursus on jõudnud Kuressaarde

Euroopa Noored lähevad pulma!

Karl üritab pruuti üle lüüa... seekord ei õnnestu :P
Kas sina juba korraldad oma noortevahetuse?


Pärast mängu sööme õhtust ning suundume tagasi hosteli, kus gruppidel on aega teha ettevalmistusi pöörase seikluse tulemuste presenteerimiseks (koostame slaidid ülesande vastustest ning lõbusatest fotosüüdistustest).

Kuna on laupäev, otsustame välismaalased viia tutvuma kohaliku ööeluga – selleks on Kuressaarde loodud lausa 2 ööklubi! Klubis üheskoos tantsides tundub juba esimese päeva lõpuks, et jää meie vahel ongi sulanud.


Peole! :)

No comments:

Post a Comment