Sunday, August 22, 2010

Teine päev (22.08) - sissejuhatus maailmaharidusse ja mitmekesisusse

Hommik algas rahulikult, mõne kurva näoga, kes lihtsalt tahtis hommikupäikese maha magada. Hommikusöök oli rikkalik, mõtlesime kõigile midagi...kurgid, tomatid, maisihelbed, müsli, pasteet, vorst, sink ning LEIBUR andis meile tasuta SAIB´a , mis meie kallitele noortele sõpradele väga maitses.
Peale hommikusööki oli aeg teha midagi ergususeks, mängisime kallistamismänge :)
 
Seejärel valisime välja endale salasõbrad, keda pidime alati erilise tähelepanu all hoidma ning talle ilusaid kingitusi tegema. Lisaks sellele algas ka teine mäng - tuli koguda teiste hingi täites erinevaid missioone.

Seejärel vaatasime ära üksteise eelmisel päeval toimunud "Amazing Race" pildid, mille esitlused olime juba eelmine päev ette valmistanud. Nalja ja toredaid pilte oli palju. 

Seejärel valmistasime koos riisipalle (stressipalle), et mõista paremini mitteformaalse hariduse tähtsust ja viisime läbi mõned väikesed nimemängud ning proovisime koos leida lahendusi lihtsatele probleemidele (riisipallide abil).

Riisipallide tegemine täies hoos :)


Korraliku riisipalli aluseks on õige kogus riisi Grupiloomine ja riisipallimängud :)

Kas kõige kiirem viis asjade tegemiseks on ka kõige praktilisem viis?

Seejärel kaardistasime oma lootused, ootused ja hirmud... enamasti kardeti halba ilma ja loodeti head ilma :) Samas oli ka tõsisemaid ootusi, mis seostusid projekti teema - maailmaharidusega ja selle teema sügavama lahkamisega.

Meie ootused suurel paberist Saaremaal

Meie lootused päikesepaistes


Meie suurimad hirmud :)


Kui Saaremaa, Päike ja Vihmapilv said täidetud, saime süüa Kessu kohvikus ning peale seda nautida natuke vaba aega Kuressaares.

Lõuna ajaks jõudsid kohale ka tähtsad bossid Sitsiiliast Biancavilla linnavalitsusest, kes tulid vaatama, kuidas nende noortel projektis läheb ja kuidas Kuressaares elu on. Biancavilla linna jaoks on noorteprojektid väga olulised, näiteks kuigi Biancavillas elab ainult 23 000 inimest, siis nemad oma noortevahetusi toetavad suurelt, lisades tavaliselt 50 % projekti eelarvele lisaks. Oleks meil ka nii :)
Pealelõunal tegime töötoa teemal "Mis on maailmaharidus/globaalne teadlikkus meie jaoks?" Töötuba juhtisid Gregor ja Karl. Arutlesime omavahel mis need sõnad tähendavad ja mis need võiks tähendada. Iga osaleja tõi välja mingi probleemi, mis on tema jaoks kõige olulisem. Seejärel panime gruppides need asjad ka paberile kirja.

Mis on globaalne teadlikkus ja maailmaharidus?


.....
...
....

Kohe peale maailmahariduse teemalist töötuba hakkas Sloveenia töötuba, mis käsitles meediaharidust. Väike ergutaja väljas ja seejärel vaatasime õpetlikku videot selle kohta, kuidas meedia manipuleerib lastega pannes nende vanemad ostma miljonite dollarite eest asju, mida nad muidu ei ostaks. Näiteks kuidas 5-aastastele mõeldud reklaamides on kõik asjad ümara kujuga, sest lastele meeldivad selles vanused ümarad kujundid. Seejärel valmistasime rahvusvahelites gruppides ette lühireklaamid mõnede produktide kohta, mida üritasime müüa.


Introduction


The Nouser


The cleaning  baby


Fresh Oxygen

Peale tegusat pealelõunat sõime õhtust Kessus, mis kõigile meeldis väga.

Õhtul algas Mitmekesisus Õhtu number 1, kus eestlased tegid igast riigist stereotüüpe, mida meie teame nendest riikidest...õnneks oli kõigil huumorimeel omal kohal ja keegi ei solvunud. Kõik eestlased teavad ju, et lätlased ihkavad endale üht saart ja et ka LV tähendab Lisa Varvas. Itaalased simuleerivad jalgpallis ja armastavad spagette aga bulgaarias on kloostrid ja Sloveenias koopad :) Kreekast olid kohal Zeus ja Apollo, Itaaliast gladiaatorid ja Bulgaariast jogurtimeistrid. Nagu ikka oli õhtu ilus ja meeldejääv.
Teine päev möödus väsitavalt ja paljud läksid vara magama, kel energiat üle jäi sai minna sauna.


Sloveenia suusatajad :)

Mustlased :)
Ljubljana linna sümbol on draakon :)

No comments:

Post a Comment