Saturday, August 28, 2010

Kaheksas päev (28.08) – päev pealinnas


Hommikune äratus kell 06.00! Tõeline tujurikkuja, kuid õnneks mitte kauaks. Kell 07.30 olid juba kõik ilusti bussi peal ja taas unne suikumas.
Kella 11.00 – 12.00 vahel jõudsime Tallinna ja panime oma kotid Alur hosteli. Vaatamata väikesele äraeksimisele jõudsime siiski kõik ilusti Kompressorisse pannkooke sööma. 


Sealt suundusime juba edasi Kiek in de Kök’i, kus ootas meid kohtumine Jüri Otiga. Jüri Ott rääkis nendest väikestest asjadest, millele me muidu tähelepanu ei pruugigi pöörata – näiteks rääkis ta raha väärtusest ja tähendusest läbi aegade. Peale väikest vestlusringi suundusime ekskursioonile Kiek in de Kök’i torni, kus asub väike muuseum. 

Jüri Ott Kiek in de Kök'is rääkimas raha väärtusest

Kiek in de Kök'i muuseumis

Meie sõber pingu :)


Seejärel jagunes meie grupp kaheks – pool seltskonnast (omal valikul) suundus bastionide käikudesse ja teine pool Oleviste kiriku torni. Underground team ja sky team, nagu me ise ennast nimetasime. Käikudes jätkus põnevust ja salajasi teid mida uurida, samas kui taeva tiim nautis linnavaateid kõrgelt tornist ja kuulas linnalegende. 


Varjatud linnalegendid - Piiluv Tom

Uudistamas linna Oleviste kiriku tornist

 

Sellele järgnes vaba aeg, mida kõik said kasutada vastavalt oma paremale äranägemisele.

Kell 17.30 kogunesime, et koos liikuda Solarise keskusesse meie fotonäituse avamisele (fotonäituse olid Karl ja Getter juba varasemalt üles pannud eelneval ööl). Kõigepealt saime sõna meie, et tutvustada oma projekti. Seejärel oli kohal Tallinna linnavalitsuse esindaja, kes jagas igale osavõtjale väikese meenetega koti – sõna anti ka meie partnergruppidele. 

Seejärel sai sõna Teve Euroopa Noortest, et natukene tutvustada Euroopa Noored programmi.


Peale fotonäituse avamist oli aeg Marek Strandbergi sõnavõtuks, kes pidas lühikese loengu nii meile kui kõigile teistele, kes kuulata soovisid. Kõlama jäid sõnad, et meie oleme Euroopa tulevik ja meie võimuses on seda muuta. 

Fotonäitus Solarise keskuses jääb avatuks veel mitmeks nädalaks.

Avame fotonäitust Solarise keskuses
Tallinna linnavalitsuse esindaja jagamas linnapoolseid meeneid


Teve räägib Euroopa Noortest

Meie fotonäitus!

Arutelu Marek Strandbergiga

Kõik huvilised olid oodatud kuulamaViimaks oli aeg suunduda õhtust sööma Pizza Grandesse ja sealt edasi juba ööklubisse Prive. Vahepeal sai juba hakatud kontakte ja pilte koguma kõigi osavõtjate käest Katrini arvutisse.

Pizza!!!


See päev ei lõppenud enne hommikut :)

No comments:

Post a Comment