Friday, August 27, 2010

Seitsmes päev (27.08) - Viimane päev Saaremaal

Reede ei ole päris tavaline päev. Vähemalt mitte 27.08 ja meie projektis. Tavapärase karmi hommikuse äratusturniiri asemel hoiatasime kõiki juba eelmisel päeval, et võimalik on reede hommik rahulikult maha magada. Sellega tulime me vastu osalejate soovidele, et neile antaks rohkem vaba aega - ja samuti olime juba varasemalt ära teinud Eesti töötoad - nendeks olid arutelud Kuressaare linnapea Urve Tiidusega ja Kuressaare noortevolikoguga ja kohtumine Euroopa Parlamendi saadiku Ivari Padariga. Samuti oli teada, et laupäeval tuleb tõusta liiga vara ja kuskilt tuli need tunnid tagasi võita, osalejate tervise huvides.

Kõik osalejad kohtusid lõunalauas koolimaja kohvikusja peale seda algas Bulgaaria töötuba. Alustuseks viidi läbi mõningad ergutusmängud, mis kõik olid väga lahedad, eriti meeldis James Bondi jäljendamine. Kui rahvas oli üles ärgitatud, algas huvitav näidend teemal „Mustlased“, kus peaosas meie bulgaaria osalejad, eriti säravaks staariks osutub Zhaneta. Eesmärk on teadvustada Bulgaaria vähemustega seotud probleemi – mustlaste osakaalu Bulgaaria elanikkonnas, nende mõju jne. Pärast bulgaarlaste etteastet saavad kõik näidendiga liituda, pakkudes välja erinevaid stsenaariume, kuidas lugu võiks jätkuda (n-ö foorumteater). 


Energiat tundus jaguvat :)

Naeruteraapia ...

Pilte Bulgaaria töötoast...

Kuidas kujutada Kuressaaret?

Bulgaarlastele oleme ääretult tänulikud ka idee üle moodustada inimestest sõna „KURESSAARE“, see pilt ütleb kõik!
Pärast vahvat Bulgaaria programmi saavad osalejad vaba aega asjade pakkimiseks ja viimase mitmekesisuse hidamise õhtu ettevalmistamiseks. Eestlased lippavad poodi ja toovad vajalikke toormaterjale õhtu läbiviimiseks.

Enne õhtusööki on aeg teha esimesi kokkuvõtteid - teeme väikesed grupitööd, et arutada, mida me õppisime ja teada saime maailmahariduse teemal. Oli aega, et mõelda nii projekti tegevuste üle, kui enda panuse üle. 

Kolmandal mitmekesisuse väärtustamise õhtul on esindatud kuue riigi rahvuslike jookide-söökidega kaetud lauad – Eesti, Läti, Sloveenia, Itaalia, Kreeka, Bulgaaria. Iga riigi esindajad tutvustavad oma riiki, kultuuri ja rahvuskööki, tantse ja laule. Tegemist on kolmeosalise mitmekesisuse õhtu viimase vaatusega, kus näeme, kuidas asjad tegelikult on. Toitude-jookide degusteerimise käigus täitub ruum ühtlase jutuvadaga, kus peaaegu iga laua ääres võib kuulda arutelusid erinevate riikide eripärade kohta – nii õpime teiste rahvuste kohta veelgi rohkem. Õhtu on lõbus ja huvitav, osalejate meeleolu vahendavad järgnevad pildid :)

Eesti laud :)
Bulgaaria nurk...
Kreeka & Itaalia
Jõumeeste võistluse osalejad :)


Saaremaa ja Kuressaare jäi inimestele südamesse, kahju on siit lahkuda. „Kuressaareing“ lõppeb ja „Kuressaareans“ liiguvad edasi Tallinna.


No comments:

Post a Comment