Thursday, August 26, 2010

Kuues päev (26.08) – kohtumine Euroopa parlamendi saadikuga, ringisõit Saaremaal ja kohtumine noortega Torgus


Hommik algas väga varajase äratusega – juba kell 9 olime kõik kohtumas Euroopa parlamendi saadiku Ivari Padariga Saaremaa Ühisgümnaasiumis. Ivari Padar rääkis oma tööst Euroopa parlamendis ja sellest, kuidas tema on nii kaugele jõudnud. Samuti rõhutas ta, et kõige olulisem asi on olla uuenduslik ja et elukestev õpe on samuti tähtis. Kõigil osalejatel oli võimalik laskuda diskusiooni ja uurida endale oluliste teemade kohta. Nii tulid ka jutuks Gruusia Euroopa Liitu pääsemise võimalused kui see, kuidas väikesed riigid saaksid omavahel koostööd teha, et mõjutada Euroopa parlamendi otsuseid.  

Eesti Euroopa parlamendi saadik Ivari Padariga kohtumine

Grusiinid koos Padariga


Kohe peale parlamendisaadikuga kohtumist suundusime bussi, et alustada ringsõitu Saaremaal. Esimesena jõudsime Kaarma seebikotta, kus osalejatel oli võimalik tutvuda ökoseebi tootmisega ning saada rohkem teada keskkonnasõbraliku ettevõtluse kohta. Samuti oli võimalik endale Saaremaa seepi ja muid ökotooteid kaasa osta.

Ökoseep!


Kuulamas seebi tootmise kohta seletusi...


Järgmisena suundusime Kaali kaatri juurde. Vaatamata äikesetormile, osutus Kaali kaatri külastamine toredaks ettevõtmiseks ning osalejad ei jõudnud ära imestada, kuidas see nii juhtus, et meteoriit otse järve kukkus :)

Kaali kaatri juures oli tore vihmast hoolimata :)


Peale Kaalit oli aeg lõuna jaoks – suundusime Orissaare Valge Varese trahterisse sööma – seekord oli osalejatel võimalus ka ehtsat Saare kala proovida. 


Peale lõunat võtsime suuna Muhumaale, et külastada Laasu talu. Laasu talu on eriline koht, kus võib kohata nii känguruid, emusid, jaanalinde kui nandusid. Saime oma käega toita jaanalinde kui hoida käes jaanalinnu muna. Kuulsime ka toredaid lugusid, kuidas farmi perenaine oli sünnipäevaks saanud väikese känguru ja tutvuda pisikese vallabiga, kes elas lausa toas. Taaskord pidime tõdema, et saarte rahval juba headest ideedest puudust ei tule – miks mitte võtta endale paar kängurud lehmade asemel ja jaanalinnud kanade asemel? :)

Jaanalinnumuna!

Musi vallabilt!


Kas sina julged jaanalindu peo pealt toita?


Ja näe... hobune :)

Ja känguru :)

Edasi suundusime Angla tuulikute juurde, kus osalejad said uudistada tuulikuid nii väljast kui seest poolt. Agaramad said ka ronida armsate puust hobuste selga. 


Angla tuulikuid uurimas...
Vaprad ratsurid :)


Peale Angla tuulikuid viis meie tee Panga pangale, kus vaatamata tugevale tuulele oli lõbus olla – hea seltskond ja ilusad vaated.
Edasi oli aeg juba õhtusöögi käes. Kuigi meil oli esijalgselt plaanis suuremat sorti grill, siis tänu ähvardavatele vihmapilvedele otsustasime süüa enne õhtust ja seejärel teha kergemate suupistetega õhtu Torgu puhkemaja juures. Õhtust sõime päris Sõrve sääre tipus – Sääre Paargu restoranis. 

Panga pangal :)

Katrin & kreeklased

Sõrve tuletorni juures


Edasi suundusime Torgu puhkemajja, kuhu olid juba kogunenud kohalikud noored. Alustasime väikeste söökide ja jookidega, mille taustale pakkus Katrin meeldivat klaverimängu. Seejärel suundusime välja, et viia läbi mõned toredad mängud segatiimides. Kui sääskede hordid muutusid väljakannatamatuks, siis suundusime tagasi sisse, et spordisaalis proovida jõudu aliase mänguga – tuli seletada erinevaid sõnu ilma rääkimata. Vastastikku olid kaks tiimi ja võitjatiim sai seletaja endale :)

Mängud õues :)

Sai ka tantsitud :)

Kreeklane seletamas midagi... aga mida?
Ka Sõrve noored võtsid hoogsalt osa :)

Kes arvab enne ära?


Peale sõnaseletusmängu oli aeg väikeseks korvpalliks – tuleb välja, et Sõrve noormehed olid selle ala suured fännid, nagu ka meie grupi kreeklased ja bulgaarlased :)

Ja kossuaeg!


Enne 23.00 jätsime hüvasti kohalikega ning suundusime tagasi Kuressaarde. Kel energiat üle, suundusid veel väikesele ööklubitiirule.

No comments:

Post a Comment