Wednesday, August 25, 2010

Viies päev (25.08) – taaskasutamine, jätkusuutlik areng ja terves kehas terve vaim


Hommik on kuidagi hall, kuid koos inimeste ärkamisega jääb ka vihm vaiksemaks ja päike piilub pilveserva vahelt. Hommikut alustame väikeste Itaalia ergutajatega väljas – kuidagi peab ju üles ärkama kui kohvijooja pole :)


Hommikuharjutused :)

Kui kõrgele suudad sina hüpata?

Itaallased alustavad sellega, et nad tutvustavad Sitsiilia suurimaid murekohti – jõudes kasvuhooneefekti juurest välja prügi ümbertöötlemiseni. Töötoas tulebki arutleda erinevate meetodite üle kuidas toetada jätkusuutlikku arengut vähendades prügi teket ja toetades ümbertöötlemist. Selleks tuleb osalejatel rahvusvahelistes gruppides ette valmistada lühietteaste või reklaam. Mõned osalejad lähevad ülesandega isegi nii kaugele, et sorteerivad ära kogu hostelis tekkinud prügi. 

Itaalia töötuba...

Ettevalmistused töötoaks...

Film prügivastasest võitlusest

Etteaste kliima soojenemisest

Peale lõunasööki suundume Kuressaare lossi ja muuseumisse – avastamist on palju ja kõigile avaldab muljet kui hästi on Kuressaare loss säilinud. Viime ise ka läbi väikese lossituuri. 

Tõetruu hetk :)

Lossis võis kohata igasuguseid :)


Proovisime ka vanaaegseid piinamisvahendeidSee ongi Kuressaare loss!

Edasi järgneb vaba aeg – juba eelmisel päeval on teiste riikide grupijuhid moodustanud rahvusvahelised grupid, et korraldada „Mitmekesisuse väärtustamise õhtu II“, kus teiste riikide esindajad peavad Eesti kohta tegema erinevaid stereotüüpe ja uurima meie kombeid, traditsioone jm. Seega eesti grupp on asjast täiesti kõrvale jäetud, kuid paneme tähele kuidas grupid juba tegutsevad – näiteks lossikülastajate käest uuritakse, mis on eestlaste lemmiklaulud ja mida meile pidulikel pühadel süüa meeldib. 

Ajee... me oleme lehes!

Vabal ajal jõutakse seekord ka tutvuma Kuressaare spa-kultuuriga – koos külastatakse veekeskust. Kui rannas on vesi ujumiseks juba liiga külm (vähemalt kreeklaste jaoks), siis spad naudivad kõik täiel rinnal. Enne õhtusööki toimub väike tagasisidering ning fototiim asub sorteerima fotonäituse pilte, mida on kogunenud juba päris palju. Peale õhtusööki algab Mitmekesisuse väärtustamise õhtu II – meile pakutakse pimesilmi Eesti sööke ja heeringa ja kartuli suudavad eestlastest ära tunda vaid pooled! (Kilu õige vastusena ei lugenud). Samas tehakse ka järgi Eesti eurovisioonilugu, tantsitakse Kaerajaani ja korraldatakse lõbus keeleõppemäng. Hauaööõudused osutub üheks kõige menukamaks sõnaks :)


Stereotüüp Eestist: eestlased saavad palju lapsi ja noorelt
Mis on see imelik asi, mida nad meile pakuvad? Kahtlane-kahtlane...
Oi Kaerajaan Oi Kaerajaan...!
Mis on pildil?
Õpime eesti keelt!

No comments:

Post a Comment